Zaloguj się lub włącz wersję mobilną
Start Kup multikod Dodaj stronę Moje strony Moje konto Szukaj strony Pomoc Kontakt

Reklama

Wersja HTMLWersja PDF

https://www.kancelaria-olszewska.pl

Kancelaria Rozwodowa Wrocław Joanna Olszewska

https://www.kancelaria-olszewska.pl

Władza rodzicielska to szerokie pojęcie, ponieważ obejmuje w szczególności obowiązek i prawo obojga rodziców do wykonywania pieczy nad dzieckiem i jego majątkiem oraz do wychowania dziecka, z poszanowaniem jego godności i praw. Powstaje z chwilą narodzin dziecka i trwa aż do jego pełnoletności. Obejmuje całokształt spraw dziecka: opiekę nad jego osobą, zarząd jego majątkiem, reprezentowanie.
W wyroku orzekającym rozwód czy separację Sąd ma obowiązek rozstrzygnąć między innymi o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem małżonków.
Jeżeli władza rodzicielska nie jest prawidłowo sprawowana przez rodziców dziecka, Sąd może w wyjątkowych okolicznościach zadecydować o jej ograniczeniu, pozbawieniu lub zawieszeniu. Jednak także to orzeczenie (w części dotyczące władzy rodzicielskiej) może zostać następnie przez Sąd zmienione, jeżeli wymaga tego interes i dobro dziecka.
Nasza kancelaria prowadząc sprawę Klienta o rozwód czy separację jednocześnie pomaga w kwestiach związanych z przyznaniem, ograniczeniem, zawieszeniem władzy rodzicielskiej rodziców małoletniego dziecka.

Kategorie

Prawo i społeczeństwo Radcy prawni
Prawo i społeczeństwo Adwokaci
Prawo i społeczeństwo Ślub i wesele
Prawo i społeczeństwo Prawo
Miasta i regiony Dolnośląskie Wrocław
Według domeny Pl

Słowa kluczowe

Kancelaria rozwodowa wrocław Prawnik wrocław Radca prawny wrocław Rozwód wrocław Adwokat wrocław Alimenty wrocław Podział majątku wrocław

Wyróżnione strony

Władza rodzicielska Wrocław

 InformacjeEdytuj stronęZgłoś lub usuń stronęStrony użytkownika
  • Numer ID strony: 17383/16049
  • Status strony: aktywna od 29/10/2020 12:37
  • Typ strony: wyróżniona od 07/06/2020 12:51
  • Data dodania: 07/06/2020 12:51
  • Data edycji: 27/10/2020 15:02
  • Zaindeksowane strony: Google, Yahoo, Bing
  • Liczba kliknięć: 0, odsłon: 919
http://www.poweraudio.plhttp://depilacja-laserowa.torun.pl/depilacja-laserowa-fakty-mityhttp://www.pod-zastaw.comhttp://www.muzeumklockow.plhttps://renomahome.plhttp://www.ubezpieczeniasterenga.plhttp://www.electrogsm.plhttps://www.pomocdrogowa.w.poznaniu.plhttp://cyfraplus.cojakgdzie.pl